Fler böcker inom
Format
Inbunden (Hardback)
Språk
Svenska
Antal sidor
358
Utgivningsdatum
2024-04-29
Förlag
Albert Bonniers Förlag
Medarbetare
Ceken, Michael (form)
Dimensioner
225 x 145 x 29 mm
Vikt
449 g
SAB
Hc.01
ISBN
9789100803797

Cassi

(9 röster)  |   Läs 1 recension
Inbunden,  Svenska, 2024-04-29
249
  • Skickas från oss inom 2-3 vardagar.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
Finns även som
Visa alla 5 format & utgåvor
"Det är roligt och riktigt rörande." Femina

Cassi har inte alltid druckit pulverkaffe ur PET-flaska till frukost eller bedövat kvällarna med lådvin. Nyss var hon den vackra perfektionisten som glänste som chef, på gymmet, bland vännerna, med kärleken.

Nu blir hon till och med uppsagd från det källarrum hon hyr, och köper i stället ett ödsligt beläget torp. Men när hon flyttar in har ryktet spridits på bygden att hon är en erfaren självhjälpsguru. Utan att hon riktigt vet varför börjar Cassi tacka ja till uppdrag, hon hittar vänner och blir en del av bygemenskapen. Men att försöka fly sitt förflutna och den man varit är aldrig en särskilt bra idé.

En bok om att nå botten och att hitta sig själv på vägen tillbaka, skriven med både humor och svärta.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Cassi
  2. +
  3. Jävla karlar

De som köpt den här boken har ofta också köpt Jävla karlar av Andrev Walden (pocket).

Köp båda 2 för 338 kr

Kundrecensioner

Det finns 1 recension av Cassi. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Älskar berättelsen, humorn och svärtan!
    Theresa, 10 maj 2024

    En bok som man inte vill lägga ifrån sig med en kul story, underbar humor och såklart en del svärta! Allt i en perfekt blandning!

Visa alla 1 recensioner

Fler böcker av Johanna Swanberg