-
Roliga egna recept!!
Här märker man att baknings-kreatören går pp djupet i sin familjs gamla fina traditioner och samtidigt skapar nytt. Nya moderna bakningsrecept för den moderna bakintresserade!! Utomordentligt trevlig läsning oxxo med mycket julstämning av rätta sorten! Kramar Ann-Cathrine.
-
Med smak av pepparkaka och saffran
En bok med många nya recept med smak av saffran och pepparkaka. Eller vad sägs om saffranspaj eller saffranlimpa? Däremot tycker jag att det hade varit trevligt med lite större variation bland recepten så även andra julsmaker hade fått ta plats.
Men en väldigt trevlig och fin bakbok som jag kommer använda mig av under många år framöver!
-
En bok man blir glad av med massor med bra recept
Innehåller ett stort antal recept som hör julen till. Här samsas olika typer av godis, med smarriga mjuka kakor och bullar med saffran. Kommer dock att använda boken året runt.
-
Baka
Slut på idéer till julbaket jag hade. Med boken både bullar, kakor och godis i år det blev. Gott och slut det fort tog, bara att baka på.
-
Fantastisk
Lätta recept att förstå och göra. Lindas recept är både goda och vem som helst kan göra dem. Många recept är enkla