Världens bästa Molly och drömrummet (inbunden)
Fler böcker inom
Format
Inbunden
Språk
Svenska
Serie
Världens bästa Molly (del 2)
Läsålder
6-9 år
Antal sidor
84
Utgivningsdatum
2023-08-18
Förlag
Lilla Piratförlaget
Översättare
Sara Ohlsson
Illustratör/Fotograf
Signe Kjær
Dimensioner
8 x 199 x 146 mm
Vikt
265 g
SAB
Hcf
ISBN
9789178133819

Världens bästa Molly och drömrummet

Inbunden,  Svenska, 2023-08-18
139
  • Skickas från oss inom 2-3 vardagar.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
Molly delar rum med sin lillebror och han har alldeles för många barnsliga saker. Ingen av Mollys kompisar behöver dela rum med något syskon. Varför är det så orättvist? Och varför måste Mollys familj bo i en så liten lägenhet? Tänk om Molly hade sitt alldeles egna rum, där hon var den enda som bestämde.

Andra delen i serien Världens bästa Molly. De rikt illustrerade och fristående böckerna om Molly är vardagsnära berättelser om vänskap och drömmar, och om att ha världens mest irriterande och fantastiska lillebror. Sabine Lemire är författare utbildad vid Danmarks designskola och École supérieure des arts appliqués Duperréi Paris. Signe Kjær är illustratör och grafisk designer utbildad vid Design School Koldingi Danmark och Academy of Art and Design i Barcelona.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Världens bästa Molly och drömrummet
  2. +
  3. Världens bästa Molly på camping med klassen

De som köpt den här boken har ofta också köpt Världens bästa Molly på camping med klassen av Sabine Lemire, Signe Kjær (inbunden).

Köp båda 2 för 268 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av författarna