Flickan i backspegeln (ljudbok)
Fler böcker inom
Format
Ljudbok
Filformat
Ljudbok, MP3 (5-minutersspår) (371.7 MB)
Språk
Svenska
Inläsare
Mimmi Kandler
Utgivningsdatum
2021-02-08
Förlag
Modernista
Översättare
Lars Ahlström
ISBN
9789178939435

Flickan i backspegeln Ljudbok

Ljudbok,  Svenska, 2021-02-08

Styckköp

159
Billigast på PriceRunner

Finns i Bokus Play

Från 79 kr/mån
Finns även som
Visa alla 4 format & utgåvor
»En av årets bästa deckare.« Lotta Olsson, DN

»Hypnotiskt spännande thrillerdebut.« Megan Abbott

Finn Hunt vill till varje pris lämna sitt förflutna, och den hon en gång var, bakom sig. Men den förmögna familj hon börjar arbeta hos och den gassande solen i Phoenix, Arizona döljer mörka hemligheter - som samtidigt hotar att avslöja hennes egna...
Flickan i backspegeln är en psykologisk thriller om privilegier och makt, familj och plikt, ambition och medskyldighet - och om det förflutnas dragningskraft på nuet.

KELSEY RAE DIMBERG är en amerikansk författare, född i Seattle. Flickan i backspegeln är hennes första, hyllade spänningsroman.

»Tät och stämningsfull. Intrigen snirklar som bergsvägarna i öknen.« DN väljer 'Flickan i backspegeln' till en av årets bästa deckare 2020
Visa hela texten

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Kelsey Rae Dimberg

  • Girl in the Rearview Mirror

    Kelsey Rae Dimberg

    A twisty, page-turning thriller, Girl in the Rearview Mirror by Kelsey Rae Dimberg is a story about privilege and power, family and obligation, ambition and complicity, and the pull of the past on the present. Perfect for fans of Jane Harper, Mega...