Allt det vackra (inbunden)
Format
Kartonnage
Språk
Svenska
Antal sidor
224
Utgivningsdatum
2023-11-01
Förlag
Mondial
Dimensioner
30 x 270 x 220 mm
SAB
Ijz Ingrosso, Benjamin
ISBN
9789180024235

Allt det vackra

(3 röster)  |   Läs 1 recension
Kartonnage,  Svenska, 2023-11-01
289
  • Skickas från oss idag.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
»Jag är en entertainer. En entertainer med självtvivel. I många år hade jag tvekat inför att ge mig ut på vägarna. Att åka på sommarturné kändes för stort, för läskigt. Jag vågade inte ta nästa steg. Tills jag hittade tillbaka till lilla Benjamin, han som växte upp på scenen, som en dag skulle ta över världen oavsett vad omgivningen tyckte om honom.

Så sommaren 2023 tog jag med mig honom ut på turné. Jag satte honom i en buss med bara en toalett, tillsammans med Sveriges bästa band och crew. Vi hade fruktstunder och åt mängder av kanelbullar. Och vi kanske inte tog över världen, men tillsammans med publiken skapade vi allt det vackra som jag tidigare knappt vågat drömma om. Både på och utanför scenen.«

*

Allt det vackra är Benjamin Ingrossos egen dagbok från en förtrollad sommar. Det är en kärlekshyllning till musiken, publiken och den svenska sommaren -- och innehåller mängder av unika bilder.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Allt det vackra
  2. +
  3. Bruno Liljefors : en biografi

De som köpt den här boken har ofta också köpt Bruno Liljefors : en biografi av Fredrik Sjöberg (inbunden).

Köp båda 2 för 578 kr

Kundrecensioner

Det finns 1 recension av Allt det vackra. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Benjamin

    Boken berättar vem Benjamin är. En fantastisk duktig sångare, musiker, författare mm. En komplett artist som kommer att bli stor I hela världen. Önskar han lycka till!

Visa alla 1 recensioner