Tecknaren som reporter : Tecknaren som reporter (inbunden)
Fler böcker inom
Format
Häftad
Språk
Svenska
Antal sidor
240
Utgivningsdatum
2017-11-15
Upplaga
1
Förlag
Stampen AB
Dimensioner
210 x 210 x 10 mm
Vikt
650 g
ISBN
9789188463289

Tecknaren som reporter : Tecknaren som reporter

(1 röst)  |   Läs 1 recension
Häftad,  Svenska, 2017-11-15
309
  • Skickas från oss inom 7-10 vardagar.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
GP-tecknaren Ulf Sveningsons momoarer i bild. Trogna och minnesgoda GP-läsare kommer att le ingenkännande åt dessa teckningar. Nya och yngre läsare, som till äventyrs inte är bekanta med Ulf Sveningson, kan fröjda sig. Ty de har något verkligt roligt framför sig.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Tecknaren som reporter : Tecknaren som reporter
  2. +
  3. Pojken, mullvaden, räven och hästen

De som köpt den här boken har ofta också köpt Pojken, mullvaden, räven och hästen av Charlie MacKesy (inbunden).

Köp båda 2 för 548 kr

Kundrecensioner

Det finns 1 recension av Tecknaren som reporter : Tecknaren som reporter. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Kulturgärning
    Karl-Gustav Gyllensvärd, 2 januari 2018

    Tecknarens skicklighet är känd och uppskattad sedan många år i Göteborgs Postens spridningsområde
    Bra att Bokus bidrar till en vidare spridning och möjlighet för fler att få kännedom om Ulf Sveningsons livsverk. En av de sista i raden av våra stora tecknande reportrar.

Visa alla 1 recensioner

Fler böcker av Ulf Sveningson