Jag är inte här (häftad)
Fler böcker inom
Format
Häftad
Språk
Svenska
Antal sidor
558
Utgivningsdatum
2022-11-24
Förlag
it-lit
Översättare
Anna Rosenqvist
Originaltitel
Ik ben er niet
Dimensioner
200 x 124 x 50 mm
Vikt
690 g
SAB
Hce
ISBN
9789198743548
Jag är inte här (häftad)

Jag är inte här

Häftad, Svenska, 2022-11-24
269

Just nu 12% rabatt på allt! Använd kod JUNI6

Handla för minst 299 kr, t.o.m. 7 juni. Villkor

  • Finns i lager! Skickas inom 1-3 vardagar.
  • Gratis frakt inom Sverige över 199 kr för privatpersoner.
»Vi var de två lutande pelarna som när de lutade sig mot varandra stod stabilare än vad en rak pelare som stod för sig själv någonsin kunde göra. Det skulle gå bra för oss så länge vi höll ihop.«

I tio år har Brysselborna Leo och Simon varit tillsammans. De har båda genomlevt en orolig barndom och behöver inte mycket mer än varandra. Då förändras allt: Simon kommer hem mitt i natten med en tatuering bakom örat och verkar från det ögonblicket vara en annan. Bit för bit faller Leos minutiöst uppbyggda tillvaro isär, så till den grad att den börjar bli farlig.

Jag är inte här är en berättelse om hängivenhet och svek, om två såriga själar som gör sitt yttersta för att bli sedda och för att älska och för att leva.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Jag är inte här
  2. +
  3. Det smälter

De som köpt den här boken har ofta också köpt Det smälter av Lize Spit (häftad).

Köp båda 2 för 498 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Lize Spit